Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Екстра поволен пакет

Неодолива комплетна понуда...

  • Restoran-2
  • EXTRA4
  • DSC_5863
  • DSC_5877
  • extr8
  • DSC_2356
  • DSC_2355

Екстра Поволен Пакет  

4 дена / 3 ноќевања со појадок и вечера + користење на СПА

Тип на соба

Цена по лице

Доплата за викенд по лице

Делукс / Џуниор Свит

119€ / 7.378мкд

10 € / 620мкд –  лице по ноќ

15 % Попуст за 3то возрасно лице во соба

Availability

*валидност: недела – среда / понеделник – четврток / вторник – петок;
*понудата не важи за периодот 20 ДЕКЕМВРИ 2017 до 31 ЈАНУАРИ 2018 година;
*понудата не важи за државни празници;
*доплата за користење за време/во комбинација на викенд – 10 € по лице/ноќ;

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
- дете на возраст до 05.99 год бесплатно;
- дете на возрастод 6 до 12 год плаќа 50% од цената за возрасен;
- дете над 12 години плаќа 70% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

Package Details

4 дена / 3 ноќевања со појадок и вечера во Делукс / Џуниор Свит апартман и вклучено користење на СПА ( Внатрешен базен, сауна и парна бања )