Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Фамилијарен Викенд Пакет

Пет-ѕвезден третман за Вас и Вашите најмили за едно незаборавно доживување

 • Anika_Vlatko (52) za WEB
 • _NAC2487
 • DSC_5873
 • 10898052_998338786862247_373226817493750826_n
 • Aurora 3 45
 • IMG15
 • _NAC8717
 • 1655903_797046633658131_510311380_n
 • _NAC8167
 • DSC_2428'

Фамилијарен Викенд Пакет (Валидност: Петок – Недела)

3 дена / 2 ноќевања на лесен полн пансион

(појадок, лесен ручек, вечера) + СПА

Тип на соба

Цена на пакет

Доплата за дополнително ноќевање

по соба на ден

Џуниор Свит / Делукс

229€ / 14.198мкд

89€ / 5.518мкд

Apartment

376 € / 23 312мкд

150€ / 9 300мкд

Vila apartment

496 €/ 30 752мкд

198 € / 12 276мкд

*Доплата за сместување на 3то возрасно лице во соба: 85€ / 5,270мкд во Делукс / Џуниор Свит

Availability

*валидност: петок – недела
*понудата не важи за државни празници

Notes

*** Освен во пакетите каде е наведено поинаку, сместувањето и цената за деца е во согласност со регуларните правила на хотелот (дете на возраст до 05.99 год бесплатно, дете на возрастод 6 до 12 год плаќа 50% од цената за возрасен);

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 ден за 1 еур;

*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 мкд за возасно лице по ноќевање, 5 мкд за деца до 12 години ). Се плаќа на рецепција во хотелот;

*** За резервација потребна е уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување. Доколку резервацијата биде откажана 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена; За подоцнежен отказ на резервација задолжувањето е во износ од целата сума на пакетот;

*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 год не е дозволено. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

***Пакетот не важи за државни празници

Package Details

 • 3 дена / 2 ноќевања во одреден тип на соба;
 • Лесен Полн Пансион (појадок,  лесен ручек, вечера);
 • користење на внатрешен базен, парна бања и сауна во СПА.

Цените се за сместување на максимум 2 возрасни лица и 2 деца под 12г

*цена за дополнително ноќевање: 89 € / 5,518,00 од ден по соба во Делукс / Џуниор Свит соба

*цена за дополнително ноќевање: 150 € / 9,300,00 од ден по соба во  Апартман

*цена за дополнително ноќевање: 198 € / 12,276,00 од ден по соба во Вила апартман
*доплата за трето возрасно лице во соба (12+ год) – 85 € / 5,270,00 (макс 3 возрасни + 1 дете) во Делукс / Џуниор Свит соба