Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Фамилијарен Неделен Пакет

Посакувате малку мир, спокојство, свеж воздух и луксузно сместување?
Аурора Ресорт и Спа е вистинското место за вас.

  • _NAC8167
  • IMG6
  • _NAC8714
  • 389703_300383089991157_1320105445_n
  • DSC_5873
  • 10474438_974411262588333_349632909309983269_n
  • DSC_5856

Фамилијарен Неделен Пакет 

5 дена / 4 Ноќевања во Џуниор Свит или Делукс соба +

лесен полн пансион (појадок, лесен ручек, вечера) + СПА

Тип на соба

Цена на пакет

Доплата за дополнително ноќевање

Недела-Петок | Петок-Недела

Џуниор Свит / Делукс

395€ / 24,490мкд

89€ / 5,518мкд95€ / 5.890мкд

*Доплата за сместување на 3то возрасно лице во соба: 115 ЕУР / 7130,00

Максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца (под 12 год) / 3 Возрасни + 1 дете (под 12 год)*

Availability

*валидност: недела – четврток / понеделник – петок

***Пакетот не важи за државни празници

Notes

*** Освен во пакетите каде е наведено поинаку, сместувањето и цената за деца е во согласност со регуларните правила на хотелот (дете на возраст до 05.99 год бесплатно, дете на возрастод 6 до 12 год плаќа 50% од цената за возрасен)
*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 ден за 1 еур.
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 ден. од лице по ноќевање). Се плаќа на рецепција во хотелот
*** За резервација потребна е уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување. Доколку резервацијата биде откажана 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена; За подоцнежен отказ на резервација задолжувањето е во износ од целата сума на пакетот.
*** Влез во спа центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 год е забрането. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен.

Package Details

  • 4 ноќевања во делукс или џуниор свит;
  • Лесен Полн Пансион (појадок + лесен ручек  + вечера); 
  • Користење на внатрешен базен, парна бања и сауна во СПА.

Сместување: максимум 2 деца до 12 години со 2 возрасни

*доплата за трето возрасно лице во соба (12+ год) – 115 € (макс 3 возрасни + 1 дете)