Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

ЛЕТЕН ОДМОР НА ПЛАНИНА

Промотивен пакет “ЛЕТЕН ОДМОР НА ПЛАНИНА"
Идеална можност за вашето семејство – летувајте на чист планински воздух во хотел со 5* ѕвезди, уживајте покрај прекрасниот базен со кристално чиста вода.
Незаборавен одмор за целото семејство.

  • leto
  • DSC_7036
  • za slider
  • Aurora-011
  • DSC_5877
  • BAZEN
  • ez2
  • foto1
  • foto2

ЛЕТЕН ОДМОР НА ПЛАНИНА

Ноќевање со појадок 

Тип на соба

Цена по лице во двокреветна соба

3 ноќевања

4 ноќевања 5 ноќевања 6 ноќевања 7  ноќевања 8 ноќевања 9  ноќевања

Супериор

98 € / 6076 мкд 131 € / 8122 мкд 153 € / 9486 мкд 177 € / 10974 мкд 208 € / 12896 мкд 236 € / 14632 мкд 252 € / 15624 мкд
Де Лукс 105 € /   6510 мкд 136 € / 8432 мкд 165 € / 10230 мкд 185 € / 11470 мкд 215 € / 13330 мкд 241 € / 14942 мкд

259 € / 16058 мкд

Џуниор Свит 114 € / 7068 мкд 142 € / 8804 мкд 175 € / 10850 мкд 204 € / 12648 мкд 230 € / 14260 мкд 263 € / 16306 мкд

296 € / 18352 мкд

Апартман / Арт Студио

135 € /  8370  мкд 180 € / 11160 мкд 219 € / 13578 мкд 243 € / 15066 мкд 285 € / 17670 мкд 322 € / 19964 мкд

362 € / 22444 мкд

Вила апартман (мин.4 возрасни)

121 € / 7502 мкд 160 € / 9920 мкд 186 € / 11532 мкд 226 € / 14012 мкд 243 € / 15066 мкд 274 € / 16988 мкд 307 € / 19034 мкд

Availability

Јуни 2019 - Септември 2019

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со правилата за овој пакет:
- 1 дете на возраст до 05.99 год - бесплатно;
- 1 дете на возраст од 6 до 12 год - бесплатно;
- 2 дете на возраст од 6 до 12 години плаќа 50% од цената за возраен;
- дете над 12 години плаќа 70% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

Package Details

Сместувањето на 1 дете од 0-5.99 години и 1 дете од 6-11.99 години  е вклучено во цената. (доколку се 2 деца од 0-5.99 години исто така сместувањето е бесплатно).

Дополнителна доплата за вечера е 10 Евра по лице за еден ден.

Сместување на трето возрасно лице во соба е со 20% попуст од цената за возрасен.

Користењето на СПА услугите е со попуст од 20%.