Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Велигденски Пакет

Специјален Велигденски Пакет за трагачите по авантура, забава, елегантни прослави и услуга од светска класа.
Прославете ги Велигденските празници во планинскиот рај во Берово и освојте некоја од слатките награди пригответни токму за Вас!

 • veligden
 • _NAC8295
 • Aurora 3 50
 • DSC_5867
 • Aurora 3 75
 • DSC_5873
 • Aurora 3 52
 • Aurora 3 23
 • DSC_7054
 • Aurora 3 22
 • Aurora 3 27
 • DSC_7036
 • Pehcevski vodopadi_30
 • Berovsko Ezero _39
 • _NAC2284
 • DSC_5856
 • DSC_2356

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТ

2+ ноќевања на база полу пансион + ручек на отворено

СОБИ / ДЕНОВИ

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 2 НОЌЕВАЊА

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА

Супериор соба

138€ / 8,556 МКД

193€  / 11,966 МКД

Делукс / Џуниор Свит или Супериор со поглед кон кањонот 

152€  / 9,424 МКД

214€  / 13,268 МКД

Апартман / Арт студио или Џуниор Свит со поглед кон кањонот

170€  / 10,540 МКД

241€  / 14,942 МКД

Вила Апартман (мин. 4 лица)

134€  / 8,308 МКД

176€  / 11,532 МКД

Availability

30.04-04.05.2021

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
- дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
- дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 26 евра за 2 ноќевања и 32 евра за 3 ноќевања;
- второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
- дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

Package Details

 • 2+ ноќевања во тип на соба по избор
 • Полу пансион (појадок и вечера) + пикник ручек на отворено на 1ви Мај
 • Бесплатно користење на внатрешен затоплен базен (со претходна резервација)

-30% попуст за трето лице во соба