Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Нова Година 2021

Дочекајте ја Новата 2021 Година во прегратките на Малешевските планини, луксузно сместување,вкусни специјалитети и неограничени пијалоци во извонредниот амбиент на Аурора Ресорт и СПА.

  • IMG_4312-HDR
  • IMG_9909-HDR
  • IMG_9808-HDR
  • IMG_9704
  • IMG_4338-HDR
  • 45796405_302951313641760_6145973560625070080_n
  • DSC_5867
  • Aurora 3 101

Дочек на Нова Година 2021

Полу Пансион + Новогодишна програма & Свечена Новогодишна Вечера со Неограничени Пијалоци

Тип на соба / ноќевања

Цена по лице во двокреветна соба за 2 ноќевања

Цена по лице во двокреветна соба за 3 ноќевања

Супериор

177€ / 10.976 мкд

249€ / 15.438 мкд

Делукс & Џуниор Свит

197€ / 12.214 мкд

279€ / 17.298 мкд

Апартман & Арт Студио

227€ / 14.074 мкд

324€ / 20.088 мкд

Вила – Дуплекс Апартман

(мин. 4 лица)

177€ / 10.974 мкд

249€ / 15.438 мкд

Availability

27/12/2020 - 03/01/2021
Новогодишниот пакет е валиден за најмалку 2 ноќевања, со можност за повеќе ноќевања.

Notes

* Новогодишниот пакет е на база на полу пансион со вклучена ексклузивна свечена програма организирана од тимот на Аурора Ресорт, зачинета со локални и традиционални кулинарски специјалитети и неограничен број на пијалоци гарантирајќи едно незаборавно искуство;
* Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 ден за 1 еур;
* Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 мкд за возасно лице по ноќевање, 5 мкд за деца до 12 години ). Се плаќа на рецепција во хотелот;
* За резервација потребна е уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот.
Останатиот дел се доплаќа најдоцна 10 дена пред пристигнување.
Доколку потврдената резервација е откажана 15 дена пред пристигнувањето е бесплатно наплатена.
Ако резервацијата биде откажана 14 дена пред пристигнувањето 50 % од вкупната сума ќе биде наплатена. Доколку резервацијата биде откажана 10 пред датумот на пристигнување вкупниот изност ќе биде наплатен.

* Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 год не е дозволено.
За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен.

Package Details

Услови за деца & Цени на еднокреветна соба и трето лице во соба

_________________________________________________________________

Супериор соба

Цена за трето лице 

2 ноќевања €141 / 8,742.ооМКД

 3 ноќевања €195 / 12,090.ооМКД

Цена за еднокреветна соба –

2 ноќевања €249 / 15,438.ooМКД 

3 ноќевања €357 / 22,134.ооМКД

____________________________________________________________________

Делукс / Џуниор Свит соба

Цена за трето лице

2 ноќевања €155 / 9,610.ооМКД 

3 ноќевања €216 / 13,392.ооМКД

Цена за еднокреветна соба

2 ноќевања €281 / 17,422.оо.МКД 

3 ноќевања €405 / 25,110.ооМКД

_________________________________________________________________

Апартман / Арт Студио

Цена за трето лице во Апартман

2 ноќевања €176 / 10,912.ооМКД 

3 ноќевања €250  / 15,500.ооМКД

Цена за еднокреветна соба во Арт Студио

2 ноќевања €363/ 22,506.00МКД 

3 ноќевања €528 / 32,736.ооМКД

_________________________________________________________________

Услови за деца:

Дете 0 – 02.99 год. БЕСПЛАТНО

Прво дете 03 – 11.99 год. – Цени во прилог

Две ноќевања – 26  /- 1,612 MКД

Три ноќевања – 32 /- 1,984 МКД

Второ дете 03 – 11.99 год. –  50% од цената за возрасен

Дете над 12 години плаќа по цена трето 3-то возрасно лице во соба