Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Зимска Бајка во Аурора Ресорт

Специјален пакет за целата фамилија.
Одморете се оваа зимска сезона во пет-ѕвезден амбиент создавајќи прекрасни спомени кои ќе ги помните доживотно.

  • Aurora 3 100
  • Aurora 3 111
  • 10888712_990039721025487_566310426137094397_n
  • DSC_5869
  • DSC_5856
  • DSC_2176'
  • 10445927_1005177646178361_2009170059186323531_n
Send Request

Request form

Please leave this field empty.

Зимска Бајка во Аурора Ресорт

Фамилијарен пакет на база на полупансион + СПА

Тип на соба

Цена за 3 ноќевања по лице

Цена за дополнително 4 ноќевање по лице

Цена за 5 ноќевања по лице

Цена за дополнително 6 ноќевање по лице

Цена за 7 ноќевања по лице

Цена за дополнителни ноќевања после 7 ноќевање по лице

Супериор

119€ / 7,378мкд

39€ / 2418мкд

179€ / 11,098мкд

35€ / 2,418мкд

239€ / 14,818мкд

33€ / 2,046мкд

Делукс /

Џуниор Свит

135€ / 8,370мкд

44€ / 2,728мкд

205€ / 12,710мкд

40€ / 2,480мкд

275€ / 17,050мкд

38€ / 2,356мкд

Апартман /

Арт Студио

149€ / 9,238мкд

49€ / 3,038мкд

229€ / 14,198мкд

45€ / 2,790мкд

309€ / 19,158мкд

€ 42 / 2,604мкд

Вила Апартман

(минимум 4 лица)

135€ / 8,370мкд

44€ / 2,728мкд

205€ / 12,710мкд

40€ / 2,480мкд

275€ / 17,050мкд

38€ / 2,356мкд

-25% попуст за сместување на 3то возрасно лице во соба

Availability

21 Декември 2019 - 28 Февруари 2020 година
* Пакетот не важи за државни празници и за периодот 28 Декември 2019 до 02 Јануари 2020 година;

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 ден за 1 еур;

*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 мкд за возасно лице по ноќевање, 5 мкд за деца до 12 години ). Се плаќа на рецепција во хотелот;

*** За резервација потребна е уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување. Доколку резервацијата биде откажана 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена; За подоцнежен отказ на резервација задолжувањето е во износ од целата сума на пакетот;

*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 год не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен.

Package Details

-Политика за сместување на деца:

-Прво дете од 0-12 години бесплатно;

-Второ дете од 0-6 години бесплатно;

-Второ дете од 6-12 години доплаќа за пакетот 20€ од ноќевање.

 

-Пакетот може да се искористи за минимум 3 ноќевања и е на база на полупансион (појадок + вечера) + бесплатно користење на СПА  (затоплен внатрешен базен, парна бања и сауна) по 1час дневно.