Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Неделна и Викенд Промоција

  • drone
  • 1454855_790613894301405_1080624237_n
  • DSC_7051
  • lake
  • 45809665_330618747516576_7190347918673444864_n
  • 45796405_302951313641760_6145973560625070080_n

Неделна и Викенд Промоција

3 дена / 2 ноќевања со појадок и вечера + СПА

Тип на соба

Цена по лице (неделна)

Цена по лице (викенд)

Дополнително ноќевање по лице

Супериор

86€ / 5.332,00

105€ / 6.510,00

32€ / 1.984,00  (Нед-Пет)

39€ / 2.418,00 (Викенд)

20 % Попуст за 3то возрасно лице во соба

 

Availability

*Неделната промоција е за престој од 2 ноќевања во периодот Недела – Пeток (пр.Недела-Вторник,Среда-Петок…).
*Викенд Промоцијата е за престој од Петок до Недела.
*Пакетот не важи за државни празници

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
- дете на возраст до 05.99 год бесплатно;
- дете на возрастод 6 до 12 год плаќа 50% од цената за возрасен;
- дете над 12 години плаќа 70% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

Package Details

Поволна неделна и викенд промоција:

– 3 дена /  2 ноќевања на база полу пансион (појадок и вечера);

–  користење на внатрешен базен, парна бања и сауна во СПА центарот 1 час дневно.