Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Ексклузивни свадби

Замислете вашата свадба во еден од највеќе романтични, елегантни и природно украсени места во Македонија. Волшебна слика од вас двајца како си ги разменувате заветите во прекрасниот амбиент на тревникот, опкружени со дрвја и звукот на птици ... Замислете ја вашата фото сесија како холивудско снимање. Помислете како вашите гости уживат во раскошната кујна и пијалоци , додека нежниот звук на музиката се топи во прегратките на малешевските планини ... Аурора Ресорт и Спа ви го нуди сето ова и уште многу повеќе.

 • slider_1
 • Anika_Vlatko (886)
 • Anika_Vlatko (676)
 • Anika_Vlatko (1061)
 • Anika_Vlatko (907)
 • Anika_Vlatko (893)
 • 999444_739672819395513_1591725952_n
 • 1094970_725384090824386_1564750847_n
 • 995209_725494394146689_1471290013_n
 • 1390461_725384137491048_1559956708_n
 • 1385140_725494644146664_958645627_n

Со својата позиционираност и уникатен амбиент,  Аурора Resort & Spa е една без преседан дестинација за прекрасни и ексклузивни свадби и прослави. Аурора Ресорт нуди целосна услуга и неодоливо место за ексклузивни свадбените церемонии, приеми и забави.

Спектакуларна градина овозможува идеално место за свечености, приеми и коктели. Околината на нашиот базен  е прекрасно место за коктели, а нашиот ресторан е совршен за  свадби.

Нашиот искусен тим знае  како се организира успешна свадба и ќе го изведе тоа до најситните детали, па можете да бидете сигурни дека ќе го добиете најдоброто: кујна, пијалоци, свадбена торта, украси и цветни аранжмани и вашата свадба ќе биде незаборавно искуство за вас и за вашите гости.
Ексклузивни свадби во Аурора Ресорт и SPA се како бајки во кои можеме  да ги глумиме принцезата и принцот, барем за еден ден-тоа е најважниот ден во вашите животи.