Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Романтично Бегство

Бидете романтични, изненадете го Вашиот партнер со романтичен пакет во прекрасниот амбиент на Аурора Ресорт и СПА.

 • 58236_573983982631065_646667356_n
 • 72808_573983962631067_1944502432_n
 • DSC_2356
 • SPA-8'
 • grab

 Романтично бегство

Сместување 

Ноќевања на база полу пансионЦена по лице / од ден
Работни денови

Викенд

Џуниор Свит со поглед кон кањонот / Апартман / Арт Студио

80€ / 4,960.ооМКД

92€ / 5,704.ооМКД

Џунир Свит / Делукс / Супериор со поглед кон кањонот

67€ / 4,154.ооМКД

82€ / 5,084.ооМКД

Availability

*Понудата не важи за државни празници
*понудата важи за периодот 01.06-15.09.2021

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
- дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
- дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра;
- второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен;
- дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;Package Details

 • 2 ноќевања на база полу пансион (појадок и вечера) во тип на соба по избор
 • вечера во приреден романтичен амбиент
 • 1 вино или шампањ во соба за добредојде
 • Пикник ручек на отворено за време на викенд (Сабота)
 • Бесплатно користење на внатрешниот затоплен базен по 1 час дневно со претходна резервација
 • Користењето на Спа услуги (сауна и парна бања) – зависно од протоколите за време на пандемија
 • по една последователна масажа за двајцата во времетраење од 30 минути