Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Фамилијарен Пакет

Специјален “Фамилијарен Пакет“ за целото семејство..
Одморете се оваа сезона во пет-ѕвезден амбиент создавајќи прекрасни спомени!!

 • Anika_Vlatko (52) za WEB
 • _NAC2487
 • DSC_5873
 • 10898052_998338786862247_373226817493750826_n
 • Aurora 3 45
 • IMG15
 • _NAC8717
 • 1655903_797046633658131_510311380_n
 • _NAC8167
 • DSC_2428'

Фамилијарен пакет

Лесен полн пансион (појадок, лесен ручек и вечера)

Цена на пакет за 2 лица и 2 деца (од 0 до 11,99 години)

Категорија на соба 

Работни денови

Викенд

 Делукс / Џуниор Свит соба

14, 880 мкд

18,352 мкд

Апартман / Џуниор Свит со поглед 

16,864 мкд

20,646 мкд

Availability

* Пакетот не важи за државни празници ;
* Пакетот важи за периодот 01.01-15.04.2022

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
2 деца под 12 години бесплатно.
- трето дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
- дете над 12 години плаќа 70% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 10 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;

*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо.
За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

Package Details

 • Ноќевања во одреден тип на соба по ваш избор.
 • Лесен полн пансион (појадок + лесен ручек + вечера)
 • Вклучени тематски вечери за викенд – Романтичен петок & Традиционална сабота
 • -20% попуст за користење на Спа услугите  – предмет на достапност и претходно закажување
 • Дополнително ноќевање 6696 МКД/-

3то возрасно лице – -30% попуст 

Сместување: максимум 2 лица + 2 деца (0-11.99год) или 3 лица + 1 дете (0-11.99год)