Berovo, MK -18°C

Languages:

EN MK

Menu

Специјална Есенска Промоција

Неодолива комплетна понуда.

  • esenska-prom
  • rest
  • 119488545_10157307697012019_6643046760020997331_o
  • Aurora 3 67
  • Aurora 3 32
  • Aurora 3 42

Специјална есенска промоција

3 дена / 2 ноќевања со појадок и вечера + СПА

Цена по лице за 2 ноќевања

Дополнително ноќевање – цена по лице од ноќ

Тип на соба

Работни денови

Викенд

Супериор

5,394 мкд 7,130 мкд

2,356 мкд

Супериор со поглед

6,262 мкд 7,936 мкд

2,790 мкд

Делукс / Џуниор Свит

6,262 мкд 7,936,мкд

2,790 мкд

Џуниор свит со поглед

7,254 мкд 8,990 мкд

3,224 мкд

Апартман / Арт студио

7,254 мкд 8,990 мкд

3,224 мкд

Вила апартман

21,700 мкд(цена за 4 лица/ 2 ноќевања) 28,210 мкд(цена за 4 лица/ 2 ноќевања)

9,672 мкд

(цена за 4 лица)

Availability

*понудата не важи за државни празници;
*понудата важи за периодот 01.10-15.12.2021

Notes

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
- дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
- дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра од ден и 10 евра за викенд (Сабота)
- второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
- дете над 12 години плаќа 70% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

Package Details

  • Две ноќевања во тип на соба по избор
  • Полу пансион (појадок и вечера)

Вклучени тематски вечери за викенд – Романтичен петок & Традиционална сабота

  •  Користењето на Спа услуги (сауна ,парна бања и затоплен релакс базен) овозможено користење 1 час со претходна резервација денот по пристигнување.
  • 20% попуст при користење на масажи

-30% попуст за трето лице во соба